Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri 22-25 Ağustos 2024 tarihlerinde Taşkentte yapılacak 6. Uluslararası Mühendislik ve Temel Bilimler Araştırmaları (6th International Conference on Research in Engineering, Technology and Science) konferansına davet etmek istiyoruz. Konferans Uluslararası Eğitim ve Bilim Araştırmaları Derneği (International Society for Research in Education and Science) tarafından organize edilmektedir.ICRETS yıllık olarak düzenli şekilde organize edilmektedir. Bu yıl Uluslararası Eğitim ve Bilim Araştırmaları (International Society for Research in Education and Science - ISRES) derneği (UEBAD) tarafından altıncı ICRETS konferansı gerçekleştirilecektir. 
 
Konferans yüz yüze yapılacaktır. Bununla bilikte online katılım seçeneği de mevcuttur. Konferansa online katılmak isteyen katılımcılar kayıt sırasında sanal (virtual) seçeneğini işaretlemelidir. Hakem süreci sonrasında İngilizce olarak gönderilen ve yayınlanmaya uygun görülen bütün makaleler Eurasia Proceedings of Science, Technology, Engineering & Mathematics (EPSTEM) (www.epstem.net) dergisinde yayınlanacaktır. Ayrıca, ICRETS konferansına gönderilen yüksek kaliteli tam metinler, International Journal of Secondary Metabolite (IJSM) dergisi editörleri tarafından davet edilecektir. 
 
ICRETS 2024 katılımcıları ISRES Publishing tarafından yıllık olarak yayınlanan "Current Studies in Basic Sciences, Engineering and Technology 2024" isimli kitaba, kitap bölümü gönderebilirler. Dergi ve kitap yayınları, konferans katılımcıları için ücretsizdir. Araştırma makaleleri kitap bölümü olarak kabul edilmemektedir. Eğer konferans katılımcıları kitap bölümü göndermek isterlerse, kendi alanlarındaki teorik bir konuda yazmalıdır. ISRES Publishing Türkiye'deki YÖK doçentlik, üniversitelerin atama yükseltme ve akademik teşvik kriterlerinde yer alan Uluslararası yayınevi şartlarını sağlamaktadır. Yıllık kitap yayınlandıktan sonra Scopus, Web of Science v.b. veri tabanlarına indekslenmesi için gönderilecektir.  
 
ICRETS katılımcıları sunumlarını Türkçe olarak yapabilirler. Sunumlarını Türkçe yapmak isteyen katılımcılar kayıt sırasında sunum dili olarak TR seçeneğini işaretlemelidir. Konferansın uluslararası statü de olması nedeniyle basılı materyallerde dil olarak İngilizce kullanılması zorunludur. Katılımcılar başlık, özet, anahtar kelime ve tam metinlerini sisteme İngilizce olarak yüklemeleridir.

ICRETS konferansları şu ana kadar Türkiye deki akademik teşvik kriterlerini her yıl sağlamıştır. Konferanslarda şu ana kadar Türkiye dışındaki ülkelerden yapılan sözlü sunumların sayısı Türkiye'den katılan katılımcıların sunduğu sözlü sunumlardan her zaman daha fazla olmuştur. 2023 yılında sunulan sözlü bildirilerin %57,6' sı yabancı ülkelerden %42,4'ü ise Türkiye'den katılan katılımcılara aittir. 
 
Konferansın amacı akademisyenleri, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini, temel bilimler, mühendislik ve teknoloji alanlarındaki işletmeleri ve yöneticileri bir araya getirmek ve uluslararası bir ortamda biyoloji, fizik, kimya, matematik, mühendislik ve teknoloji alanları kapsamına giren çalışmalar hakkında teorik ve deneysel çalışmaların sonuçlarını tartışmaktır. Sunumlardaki değerli katkılarınız bilimsel komite ve oturum başkanları tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunan sunumlar dergi, kitap bölümü ya da tam metin olarak yayınlanacaktır. Meslektaşlarımızla uzmanlık ve deneyimlerimizi paylaşacağımız pozitif bir atmosfer oluşturmaktan mutluluk duymaktayız. 
 
Saygılarımızla,

Konferans Organizasyon Komitesi
Announcements

ICRETS2023 conference fulltexts indexed by Scopus

The conference fulltexts of the ICRETS 2023 conference published in EPSTEM journal were indexed by Scopus. http://www.epstem.net/en/pub/issue/79793 The fulltext of the conference in the above link can be found in the Scopus database by searching for...

14.03.2024

View details »

Book Chapter Invitation

Dear Colleague, We would like to invite you to write a chapter in the book series "Current Studies in Basic Sciences, Engineering and Technology" published annually by ISRES Publishing.  The publication of the book chapter is free of charge for thos...

23.04.2022

View details »

Scopus Indexed Conferences

Proceedings of the  following conferences organized by International Society for Research in Education and Science (ISRES) are indexed by SCOPUS. - International Conference on Research in Engineering, Technology and Science (ICRETS) ...

23.04.2022

View details »

Destekleyenler
Gaziantep University
ISRES
Uzholiday